Uncategorized

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum kayranında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli yetişek dalünde karı olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası enerjik çhileışmalar yürüten KALKO, birmebzul ayak topu, sepet topu kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde dünya aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların tarafı keşik Türkiye’nin en makro özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda dünya almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birmebzul cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir