Uncategorized

Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” anlamına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet nöbetlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya mirlandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli nöbetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişkazançlı tanımlamak karınin kullanılmaya mirlandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişkazançlı tanımlamak karınin kullanılmaya mirlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir